10 mýtů o paralyzérech

1 Můžete způsobit srdeční infarkt použitím paralyzéru

Frekvence a tvar impulsů generovaných paralyzérem jsou navrženy tak, aby ovlivnily kontrolu nad kosterními svaly. V zásadě jsou tyto impulzy navrženy tak, aby neovlivňovali vnitřní orgány, jako je srdce. Důkazy, že paralyzér nestimuluje srdce, jsou založeny na teoretických studiích, které naznačují, že paralyzér nemůže doručit dostatečné množství energie potřebné ke stimulaci srdce nebo způsobit fibrilaci komor.

 

2 Pokud se Vás útočník dotýká ve chvíli, kdy je paralyzován, dostanete elektrický výboj také

Proud procházející tělem útočníka nemůže přeskočit zpět.

 

3 Paralyzéry jsou útočnou zbraní

Reálně tomu tak není. Technicky a právně mohou být posouzeny jako útočnou zbraní. Kus dřeva, pokud jej někomu úmyslně při útoku zlomíte o hlavu, může být posouzen za útočnou zbraň. Paralyzéry jsou považovány za osobní obraný prostředek.

 

4 Paralyzéry jsou smrtelné

Dle současné legislativy není paralyzér považován za zbraň, ale za obranný prostředek, který si může legálně koupit každá svéprávná osoba starší 18 let. Paralyzéry mají výkon od statisíců do miliónů voltů, ale pouze 3 mA, z tohoto důvodu nezanechávají paralyzéry dlouhodobé následky. Pamatuji si rčení elektrikářů „Nejsou to volty, které Vás zabijí, ale ampéry“.

 

5 Paralyzéry jsou nezákonné

V České republice jsou paralyzéry legální, nejedná se o zbraň, ale obranný prostředek. Samotné použití paralyzéru však musí být v souladu se zákony.
Země, ve kterých je použití/držení paralyzéru omezené: Austrálie, Belgie, Kanada, Dánsko, Hong-Kong, Indie, Itálie, Japonsko, Nový Zéland, Norsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

 

6 Použití paralyzéru je obtížné

Paralyzéry jsou navržené tak, aby byly bezpečné a snadno použitelné. Nepotřebují praxi nebo odborné znalosti. Je moudré mít paralyzér vždy připravený v rizikových situacích.

 

7 Paralyzéry jsou velké a neskladné

Paralyzéry jsou malé, snadno se vejdou do dlaně a některé mají všelijaké tvary (mobilní telefon, boxer apod.). V dřívějších dobách tomu tak mohlo být, ale nyní určitě ne.

 

8 Paralyzér útočníka nezastaví

Paralyzér má vážný vliv na pohybové ústrojí útočníka. Nejčastější příčinou, pokud nemá paralyzér dostatečný účinek, je příliš krátké použití paralyzéru (méně než 3 sekundy). 3-5 sekund elektrického výboje o výkonu milionu voltů zastaví každého útočníka.

 

9 Je těžké paralyzér koupit

Paralyzéry jsou dostupné ve většině obchodů s obrannými prostředky nebo na internetu.

 

10 Paralyzér lze použít na dálku

V případě, že nemusíte omračující zařízení použít v přímém kontaktu s útočníkem, nejedná se o paralyzér, ale o taser. Taser je klasifikován za střelnou zbraň kategorie A, držení civilní osobou není v České republice dovolené.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.