Jak se bránit paralyzérem

Spousta lidí již přišla do kontaktu s paralyzérem nebo jinou omračující zbraní. A stejně běžné je, že si lidé paralyzér sami pořídí, nicméně nevědí, jak paralyzér správně použít. Vědět, jak paralyzér správně použít, Vám dodá potřebnou sebedůvěru, když budete v noci sami. Níže popíšeme pár typů, které Vám mohou pomoci při sebeobraně.

 

Vždy si přečtěte návod použití, při koupi nového zařízení pro sebeobranu (ať už se bude jednat o paralyzér či pepřový sprej). To Vám může pomoci rozpoznat různé funkce a správné použití. Většina paralyzérů je rovná nebo zakřivená. Některé mají tvar obušku. Mají výkon 200 000 až 2 000 000 voltů (výkon paralyzérů se postupně zvyšuje nebo se vylepšuje způsob doručení elektrického výboje). Paralyzér se snaží útočníka omráčit a učinit ho nepohyblivým. Výboj paralyzéru přeruší elektrické neurotransmitery přicházející z mozku do svalů na krátkou dobu.

 

Při použití paralyzéru se musíte útočníka dotknout elektrodami a současně stisknout spínač. Paralyzér na útočníka můžete použít přibližně 3-5 sekund, což Vám poskytne čas dostat se pryč. Délka použití paralyzéru proti útočníkovi je závislá na síle napětí, které prochází paralyzérem. Zpětný výboj není možný, i když se Vás bude útočník dotýkat.

 

Jestliže máte paralyzér uložený v kabelce, mějte vždy spínač ve vypnuté poloze, protože nechcete sami sebe paralyzovat. Pokud chcete paralyzér použít, posuňte spínač do zapnuté polohy. Ujistěte se, že vaše tělo nebo prsty nejsou v blízkosti elektrod. Paralyzér je navržen tak, že dodává výboj, dokud spínač držíte.

 

Po koupi paralyzéru je důležité si jeho použití nacvičit. Nenoste paralyzér příliš hluboko v kabelce, když půjdete sami, protože by Vám mohlo trvat příliš dlouho jej v krizové situaci vyndat. Pokud jste nervózní, držte paralyzér připravený nenápadně v ruce. Nacvičte si použití paralyzéru, přepínání bezpečnostního spínače a další funkce. Nenacvičujte účinky paralyzéru na lidech nebo zvířatech.

 

Je potřeba být připraven, pokud chcete použít paralyzér. Neměli byste se dostat do situace, že budete chtít paralyzér použít a nevědět jak. Noste jej sebou a buďte připravení, když se necítíte dobře. Použití paralyzéru není většinou smrtelné, nebojte se použit jej proti útočníkovi (pokud paralyzér použijete na zdravého člověka, neutrpí vážné následky).

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.