Vytápění dřevěnými peletami, ekologické a zároveň ekonomické řešení

Dřevěné pelety svou výhřevností předčí hnědé i černé uhlí a svým komfortem se vyrovnají plynovým nebo elektrickým kotlům, ale za výrazně nižší cenu.

Již jsme si řekli, že topení s dřevěnými peletami je levnější, ekologičtější (neboť se jedná o obnovitelný zdroj energie) a komfortnější, navíc mají velice nízký obsah vody a díky tomu minimum popela. Díky speciálním kotlům se nemusíte starat o doplňování paliva, automatický dopravník pelety dopraví až do kotle. Použijete-li automatický kotel nebo kamna na pelety, dosáhnete ideálního poměru množství paliva a vzduchu a díky tomu ideální spalování. V tomto zařízení nedochází téměř k tvorbě kouře a výměník na popel je plný až za několik dnů. Díky výše popsanému postupu je kotel téměř plně automatický a vyžaduje minimální obsluhu.

Peletky lze objednat na řadě míst, nejvýhodnější je pelety objednávat v blízkosti svého bydliště. Poznáte tak svého dodavatele a zajistíte si tak pohodlný dovoz pelet až do svého bydliště.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.